Workshopy pro děti

Najdi svou cestu!

Přijďte si k nám vyzkoušet, jak se bádá v Exploriu

Workshopy jsou určené pro děti ze základních škol, doporučený věk dětí je uveden u konkrétního workshopu. Jeden workshop je určen pro jednu třídu. V současné době máme pro děti připravené dva badatelské workshopy na téma Sluneční soustava a Čas. Další workshopy pro vás připravujeme.

Sluneční soustava

Workshop je zaměřen na poznávání a zkoumání různých jevů sluneční soustavy. Děti si mohou vybrat nějaký fenomén a zkusí mu přijít na kloub, mohou hledat k tématu různé informace, třeba, jak dlouho by trvala jízda na měsíc, kdyby mohli jet na kole, otestovat, jestli by mohli žít na jiné planetě nebo si něco k tématu mohou vyrobit.

Workshop co se děje kolem nás

Co se děje kolem nás

Workshop je určen pro děti a studenty všech věkových kategorií. V rámci workshopu si mohou děti vyzkoušet a přijít na to, jak fungují jevy, které nás obklopují. Proč se plave snáz v moři než v rybníce, na jakém principu létají balóny, jak se dostaly pruhy do zubní pasty a mnoho dalšího.

Čas

Cílem workshopu je přiblížit dětem, co je to čas. Děti se zamýšlí například nad tím, jak čas plyne a jestli je pro všechny čas stejně rychlý. Poznávají, co bylo v minulosti, co je teď a jak se mohou věci vyvíjet v budoucnu, poznají různé typy hodin, některé si budou moct vyrobit. Zkusí převádět digitální čas na analogový a zahrají si s časem třeba nějakou hru.

Workshop optika

Naše smysly

Workshop Naše smysly je určen pro všechny třídy základních škol. V rámci workshopu se žáci setkají se všemi smysly v různých podobách – zrak, sluch, čich, chuť a hmat.